Zelená cesta

Náš každodenný život si už nevieme vôbec predstaviť bez elektronických zariadení. Všetky tieto elektronické zariadenia nám pomáhajú pracovať, komunikovať, platiť.. vlastne všetko čo každodenne vykonávame. Keď sa však tieto zariadenia pokazia, alebo prestanú fungovať tak ako majú, často ich vyhadzujeme a nahrádzame novými, čo má za následok tvorbu elektronického odpadu.

Oprava elektronických zariadení priamo znižuje produkciu elektronického odpadu. Keď sa zariadenie pokazí môžete ho opraviť namiesto toho, aby ste ho nahradili novým. Takýmto spôsobom sa šetria nielen zdroje ale aj finančné prostriedky. Výhodou opravy zariadení je aj vysoká úspora finančných prostriedkov.

Šetrnejšie zaobchádzanie s životným prostredím a znižovanie množstva elektronického odpadu (e-odpadu) zahŕňa prijatie postupov šetrných k životnému prostrediu s cieľom minimalizovať množstvo odpadu z elektronických zariadení. Tu je niekoľko spôsobov, ako znížiť množstvo elektronického odpadu:


    •  Oprava a opätovné použitie: Pokúste sa predĺžiť životnosť zariadenia tým, že ho necháte opraviť namiesto toho aby ste ho nahradili novým
    •  Recyklovať: Keď príde čas na výmenu spotrebičov, recyklujte ich správne, aby toxické materiály, ktoré obsahujú neskončili na skládkach
    • Nakupujte zodpovedne: Snažte sa kupovať výrobky, ktoré majú dlhšiu životnosť, dajú sa opraviť a sú vyrobené z recyklovaných materiálov
    • Používajte energetické účinné spotrebiče: Energeticky účinné spotrebiče spotrebujú značne menšiu časť elektrickej energie a vďaka tomu môžu znížiť uhlíkovú stopu Vašej domácnosti alebo kancelárie.

Prijatím týchto postupov môžete znížiť množstvo vyprodukovaného elektronického odpadu a prispieť tak k udržateľnejšej budúcnosti.

 
Späť
WhatsApp
Messenger
E-mail

Main Menu