Čo je repasovaná technika ?

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že repasované zariadenia sa automaticky rovnajú použitým zariadeniam z druhej ruky z inzerátov. Naša IT technika vo veľkej miere pochádza z firiem, ktoré sú zvyknuté pracovať na najnovších modeloch a preto ich často vymieňajú cez lízingové spoločnosti. Vo veľkej miere vykupujeme techniku, ktorá je označovaná v rade ako „bussiness“ , čo v preklade znamená že daná technika bola vytvorená výrobcom na dlhšie používanie, zväčša sa jedná o dĺžku 8 až 10 rokov pri dĺžke práce 8 až 10 hodín denne.

Repasovanú techniku je možné získať už za menej ako 300 €, pričom nové zariadenie môže niekedy stáť aj trojnásobok.

Odkiaľ pochádzajú repasované počítače ?

Repasované zariadenia, ktoré u nás nájdete sú zväčša 1 až 3 ročné značkové zariadenia, ktoré pochádzajú zo zahraničný firiem ako sú napríklad banky alebo korporácie a sú v bezchybnom stave. Vďaka tomu, že tieto spoločnosti sú zvyknuté pracovať na najnovších modeloch sme schopný tieto zariadenia získať a vdýchnuť im nový „život“ . Tieto spoločnosti zvyčajne techniku využívali na administratívny alebo kancelársky softvér, ktorý fungoval iba niekoľko hodín denne.

Všetky zariadenia prejdú našim špecializovaním oddelením, ktoré sa postará o dôkladné otestovanie, vyčistenie a zrýchlenie. Pomocou repasovania sa navráti život daným zariadeniam a znovu sú pripravené na ďalšiu prácu. Navyše kúpou repasovaného zariadenia viete ušetriť až 75% sumy v porovnaní s novým zariadením a rovnako šetríte kúpou repasovanej techniky aj naše životné prostredie.

Ako prebieha repasovanie počítača ?

Výkup techniky
Techniku vykupujeme najčastejšie z bánk alebo korporácií. Tieto spoločnosti sú zvyknuté pracovať na najnovších modeloch a preto ich často vymieňajú cez lízingové spoločnosti
Repasovanie techniky
Repasovanie techniky je náročný proces, počas ktorého zariadenie prechádza cez viaceré fázy ako sú napríklad: profylaxia, obnovenie vonkajšieho vzhľadu a výmena komponentov. Testovanie techniky a konfigurácia V tejto fázy pripravujeme danú techniku podľa požiadaviek zákazníka ako sú napríklad rozšírenie pamäte, doplnenie rýchleho SSD disku. V záujme dodržania vysokej kvality prebieha každé zariadenie záťažovými testami.
Testovanie techniky a konfigurácia
V tejto fázy pripravujeme danú techniku podľa požiadaviek zákazníka ako sú napríklad rozšírenie pamäte, doplnenie rýchleho SSD disku. V záujme dodržania vysokej kvality prebieha každé zariadenie záťažovými testami.
Balenie a expedícia
Každé zariadenie dôkladne zabalíme aby počas prepravy k zákazníkom nedošlo k poškodeniu

Jednotlivé kroky repasovania

Následne si ukážeme, cez aké fázy prejde repasovaná technika u nás v Servisujem.sk, kým sa k Vám dostanú.

Profylaxia zariadenia

Každé jedno zariadenia počas svojho každodenného používania absorbuje určité množstvo prachu. V záujme dosiahnutia dlhšej životnosti je potrebné ho odstrániť a vymeniť termovodivú pastu, vďaka ktorej je možné odvádzať vzniknuté teplo napríklad na procesore. Tento proces si vyžaduje skúseného odborníka a vhodné nástroje, v opačnom prípade môže prísť k poškodeniu niektorých komponentov.

Vonkajšie čistenie zariadenia

Profesionálna spoločnosť ako je naša, urobí všetko, čo je v našich silách, aby zariadenie vyzeralo ako nové. Z tohto dôvodu dochádza k odbornému čisteniu vonkajších krytov. Kto by sa tešil zo zašpinených krytov notebooku alebo hernej konzoly ?

Prefarbenie drobných škrabančekov

Niekedy dochádza pri zariadeniach ako sú počítače k jemnému poškodeniu vonkajšieho krytu. Nakoľko sme zástancami kvality a profesionality, tak preto sa venujeme prestriekaniu krytov aj my. Tento úkon dáva zariadeniu úplný nový vzhľad, ktorému sa poteší každý náš zákazník.

Konfiguráciu zariadenia na mieru

Vo veľa parametroch vieme repasované zariadenia vylepšiť podľa požiadaviek nášho zákazníka ako je napríklad doplnenie viacej pamäte RAM alebo výmena pevného disku za SSD. V našom obchode nájdete pri každom produkte konfigurátor, ktorý Vám pomôže ľahko vylepšiť parametre vybraného zariadenia. Vďaka konfigurátoru viete dokonca sledovať v reálnom čase cenu všetkých vylepšení, ktoré ste vykonali na vybranom zariadení.

Testovanie

Všetky zariadenia po repasovaní prejdú záťažovým testom, vďaka ktorému zistíme, či všetky komponenty zariadenia fungujú tak ako majú, čiže bezchybne. Pri niektorých zariadeniach je potrebné kontrolovať okrem iného aj kvalitu obrazu (či nie sú poškodené pixely), výdrž batérie, funkčnosť všetkých periférií. Výsledkom testu je 100% ne pripravené zaradenie na jeho ďalšiu životnú etapu, ktorú výdrž garantujeme zárukou už od 12 mesiacov. 

Legálny operačný systém Windows 10 ? S nami je to samozrejmosť !

Ďalšou výhodou prečo si zakúpiť repasované zariadenie je, že si k nemu môžete kúpiť operačný systém Windows 10 iba za zlomok jeho pôvodnej ceny. Spoločnosť Microsoft sa rozhodla podporovať ekológiu a tým pádom renovovanie zariadení, vďaka tomuto rozhodnutiu viete mať legálny operačný systém za zlomok ceny (MRR – Microsoft Registered Refurbisher).

K takémuto operačnému systému nedostanete nosič (inštalačné médium alebo inštalačný usb kľúč ), pretože v dnešnej dobe ho ani nepotrebujete. Windows 10 je možné stiahnuť z ich oficiálnej stránky, kde nájdete vždy najnovšiu verziu systému. Vďaka licenčnému kódu, ktorý ste získali k repasovanému počítaču alebo notebooku ho viete znovu aktivovať. Takto získaný operaćný systém nemá žiadne nevýhody v porovnaní s drahšou licenciou v “krabici” .

Záruka našej kvality ? S nami ÁNO !

Na zariadenie, ktoré prejde našim procesom repasovania dávame minimálne 1-ročnú záruku, ktorú je možné predĺžiť až na 3 roky. Ak sa Vám náš produkt náhodou pokazí ešte počas záručnej doby, pošleme pre neho kuriéra a následne ho opravíme. Nakoľko máme vlastných technikov, snažíme sa každú reklamáciu vybaviť v čo najkratšom čase, čo znamená že v priemere sa jedná menej ako 5 pracovných dní od doručenia kuriérom.

Ešte sme Vás stále neprehovorili, prečo využívať repasovanú techniku ? Čo ak by sme Vám ponúkli 14-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si môžete vyskúšať výhody renovovanej techniky bez rizika.  

Potrebujete poradiť ?

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky na 0944 588 599 alebo prostredníctvom nášho formulára. Naši pracovníci Vám radi poradia pri výbere zariadenia prípadne pri znene jeho konfigurácie.
Späť
WhatsApp
Messenger
E-mail

Main Menu